Medicos
Medicos więcej
Plastyka brzucha

Cennik

Plastyka brzucha inaczej zwana dermolipectomią brzucha jest dużym zabiegiem wymagającym hospitalizacji i ogólnego znieczulenia . Zabieg trwa do 3 godzin. Czas pobytu po zabiegy to jeden do dwóch dni. Wymagane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej przez 30 dni po zabiegu. Szwy zdejmowane są po około 10 do 14 dniach. Wymagane jest ograniczenie ruchomości i powstrzymywanie się od pracy przez co najmniej  7 do 14 dni.

Wskazaniem do zabiegu jest trwale rociągnięta skóra na brzuchu i mogący temu towarzyszyć rozstęp mięsni prostych. Zmiany takie występują u niektórych osób po ciąży lub masywnym odchudzaniu. Zwykle towarzyszą temy liczne rozstępy. Śiwadczą one o małej elastyczności skóry.

Zabieg polega na usunięciu skóry wraz z tkanką podskórną z okolicy między pępkiem, a spojeniem łonowym.     Dodatkowo możemy naprawić ścianę mięśniową brzucha. Cięcie przebiega nad spojeniem łonowym i poniżej obu kolców biodrowych, sięgając często aż na biodra. Pępek musi być wyizolowany ze skóry i ponownie wszyty pod koniec zabiegu w nowe miejsce. Płat skórny preparujemy aż do łuków żebrowych, ściągamy w dół, odcinamy nadmiar i wszywamy w dolny biegun rany. Skóra po zabiegu ma być napięta. Układa się ona i rozciąga w ciągu kilku tygodni. Blizna po zabiegu jest długa, ale jej przebieg pozwala na ukrycie jej w bieliżnie. Wygląd blizny jest zależny od zdolności gojenia danej osoby.Czasami w przebiegu pooperacyjnym pod skórą brzucha gromadzi się chłonka, wymaga to punkcji. Zwykle po kilku tygodniach sóra się przyrasta i problem znika. Po zabiegu występuje umiarkowana bolesność. jest ona trochę większa u osób mających wykonaną plastykę mięśni.

Przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu jest palenie tytoniu. Nikotyna uszkadza mikrokrążenie w skórze co może doprowadzić do martwicy skóry.