Medicos
Medicos więcej
Podniesienie i zmniejszenie piersi

Cennik

Oba zabiegi wykonujemy dla nadania piersiom prawidłowego i anatomicznego wyglądu. Zabiegi wymagają znieczulenia ogólnego i pozostania pod obserwacją przez jedną do dwóch dób.

Podniesieniu piersi zawsze towarzyszy ich zminiejszenie mimo że nie usuwamy tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Zabieg polega na zmniejszeniu ilości skóry z zamknięciu piersi w mniejszej powłoce. Pierś po zabiegu jest twardsza, mniejsza, brodawka sutkowa jest na właściwym poziomie, brak opadania piersi. Zabieg pozostawia trwałe ślady w postaci blizn. Zależnie od metody, może być to blizna wokół otoczki, wokół otoczki i pionowo w dół, wokół otoczki, pionowo wdół i w faldzie podsutkowym. Wybór metody zabiegu uzależniony jest od stanu piersi przed operacją. Czasem przy mocno opadających i zanikowych piersiach konieczne jest zastosowanie dodatkowo implatu by nadać piersi ojętość. Po zabiegu należy przez 30 dni nosić elastyczny stanik i w dzień i w nocy. Do codziennych zajęć można z reguły wrócić po 14 dniach. Po podniesieniu piersi można karmić.

Zmniejszenie piersi polega na usunięciu tkanki tłuszczowej i gruczołowej oraz skóry. Technik wykonania zabiegu jest bardzo wiele, ale wszystkie pozostawiają  podobne ślady na skórze jak podczas podniesienia piersi. Zabieg oczywiście jest większy i okres rekonwalescencji trochę dłuższy. Zwykle do pełnej formy dochodzi się po 3 tygadniach. Piersi krztałtują się do 3 miesięcy. Wymaga to noszenia elastycznego stanika, przez pierwsze 30 dni nonstop, a póżniej jak najczęściej. Po redukcji piersi zwykle nie można karmić.

Należy wiedzieć że zmiany wagi i kolejne ciąże mogą zredukować efekt estetyczny zabiegów.

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie usg lub mammografi.