Rejestracja : 81 740 84 20, 22

Gab. Stomatologii: 81 740 84 21

ul. Onyksowa 12

20-582 Lublin

PN - PT 8:00 - 20:00

Sob. 8:00 - 14:00

Powiększenie piersi

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Wymaga pobytu pacjentki pod kontrolą przez dwa dni. Polega na uzupełnieniu brakującej tkanki piersi implantem silikonowym. Linia cięcia operacyjnego przebiega najczęściej w fałdzie podsutkowym i ma dlugość 4 – 5 cm. Ta lokalizacja daje bardzo dobry i bezpieczny dostęp do przeprowadzenia zabiegu. Można też wykonać cięcie na granicy otoczki brodawki sutkowej, ale tutaj limituje nas wielkość otoczki. Przy zbyt małej , cięcie będzie za krótkie. Dojście spod pachy jest raczej mało popularne ze względu na trudności techniczne i ryzyko powikłań. Blizna która pozostaje jest z reguły mało widoczna.

Implant może być założony podmięśniowo, podgruczołowo lub podpowięziowo. Wybór lokalizacji jest zależny od stanu piersi przed zabiegiem i oczekiwanych efektów.

Implanty dzielimy na okrągłe i profilowane. Okrągłe są symetryczne mają podstawę okrągłą i są wycinkiem kuli. Profilowane mają kształt zbliżony do gruszki, owalną podstawę i asymetryczny profil. Wybór implantu zależy od stanu piersi i oczekiwanych efektów. Generalnie dla małych piersi implanty profilowane , dla większych mogą być okrągłe. Implant profilowany nadaje piersi bardziej anatomiczny kształt. Iplant okrągły daje lepsze wypełnienie górnychj kwadrantów. Implanty profilowane są z reguły droższe.

Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi około 14 dni. W tym czasie należy spodziewać się dolegliwości bólowych związanych z zabiegiem i rozciąganiem się tkanek nad iplantem. Przez 30 dni należy non stop nosić elastyczny biustonosz i przez 14 dni opaskę elastyczną nad piersiami. Pomaga to w utrzymaniu prawidłowej lokalizacji implantów i działa przeciwbólowo. Po 30 dniach można podjąć wysiłek fizyczny. Ostateczny kształt piersi uzyskują po około 3 miesiącach.

Powiększenie piersi implantami silikonowymi nie zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwór piersi, nie uniemożliwia karmienia piersią.

Po powiększeniu piersi implantami mogą być trudności z wykonaniem mammografii. Badaniem podstawowym pozostaje USG piersi i MR w celu pogłębienia diagnostyki.