Rejestracja : 81 740 84 20, 22

Gab. Stomatologii: 81 740 84 21

ul. Onyksowa 12

20-582 Lublin

PN - PT 8:00 - 20:00

Sob. 8:00 - 14:00

Implanty zębowe

„Trzecie zęby”- niemożliwe?  A Jednak! Czyli co to są implanty zębowe.

 Implant to wykonany najczęściej z tytanu sztuczny korzeń zęba, który umieszcza się w kości wyrostka zębodołowego poprzez  jego wkręcenie specjalnymi wiertłami. Korona zęba jest przykręcana lub przycementowywana do wszczepionego implantu. Za pomocą implantów można odbudować pojedyncze lub większe braki zębowe, a także zastosować przy bezzębiu znacznie zwiększając komfort użytkowania protez. Zabieg wszczepienia implantu zębowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem wykonywana jest diagnostyka radiologiczna umożliwiająca zaplanowanie zabiegu implantacji. Po wszczepieniu implantu należy odczekać od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie dochodzi do stabilizacji implantu w kości i regeneracji tkanek. Po okresie gojenia wykonuje się ostateczną odbudowę protetyczną.

Czy warto? Tak! Dlaczego…

Implanty to doskonała alternatywa dla konwencjonalnych uzupełnień braków zębowych. Najważniejszym celem implantologii jest odtworzenie prawidłowych funkcji żucia, przywrócenie naturalnego , estetycznego wyglądu, swobody i komfortu pacjentowi. Dzięki implantom unikamy konieczności szlifowania zdrowych ,sąsiednich zębów w celu wykonania mostu protetycznego. 

Przeciwwskazania

Zanim dojdzie do wszczepienia implantów, wszelkie kwestie związane z potencjalnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są indywidualnie ustalane przez lekarza specjalistę podczas konsultacji w gabinecie .

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja, podczas której lekarz zbiera dokładny wywiad, bada pacjenta oraz wykonuje diagnostykę radiologiczną( zdjęcia 3D). Aktualna chorobę nowotworowa. Parodontoza i naganna higiena jamy ustnej.

  • Postępującą osteoporoza
  • Padaczka
  • Młody wiek pacjenta (niezakończony wzrost kości szczęk)
  • Nieleczona cukrzyca

Przeciwwskazania miejscowe, które dotyczą bezpośrednio miejsca wszczepienia implantu zębowego.

  • za mało miejsca lub jego brak na wykonanie korony
  • mała szerokość lub wysokość wyrostka zębodołowego szczęki lub żuchwy, aby odpowiednio umieścić implant zęba
  • progresywne przechylenie zębów
  • stany zapalne błon śluzowych lub schorzenia w miejscu wszczepienia implantu.

W naszym gabinecie używamy implantów firmy AlphaBio.

Sprawdź nasze ceny TUTAJ