Rejestracja : 81 740 84 20, 22

Gab. Stomatologii: 81 740 84 21

ul. Onyksowa 12

20-582 Lublin

PN - PT 8:00 - 20:00

Sob. 8:00 - 14:00

Podniesienie i zmniejszenie piersi

➡ Plastyka (podniesienie) piersi z użyciem autoimplantu z tkanek własnych

Jest to operacja adresowana do pacjentek, które akceptują objętość własnych piersi, ale nie akceptują kształtu. W wyniku działania siły ciążenia, wiotkości tkanek, braku sprężystości zachodzą zmiany w piersiach polegające na obniżaniu i spłaszczaniu piersi, obniżaniu kompleksu otoczka brodawka, nadmiernym wypełnieniu (ciążeniu) dolnych kwadrantów, z jednoczesnym spłaszczeniem, niedoborem, czy wręcz zanikiem górnych kwadrantów, czyli opisując to obrazowo, pierś zjeżdża z góry do dołu, wisząc z klatki piersiowej. Plastykę piersi, a więc operację mającą na celu odtworzenie pięknego, pierwotnego kształtu wyniosłości piersiowej można przeprowadzić wieloma sposobami. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że jakakolwiek operacja nie likwiduje przyczyn powodujących opadanie piersi i w jakiejś perspektywie czasowej ponownie daje się zauważyć stopniowe nadmierne wypełnianie dolnych kwadrantów z jednoczasowym niedoborem górnych, kompleks brodawka otoczka pozostaje co prawda uniesiony, ale wyniosłość piersi pod nim może ulegać spłaszczeniu.

Aby jak najbardziej zapobiegać powyższym niekorzystnym następstwom i jak najdłużej zachować proporcjonalną, estetyczną wyniosłość piersiową, z równomiernym rozkładem tkanek piersi w górnych i dolnych kwadrantach z odpowiednią wyniosłością piersi pod kompleksem brodawka otoczka stosuje się plastykę piersi z użyciem autimplantu z tkanek własnych.

Operacja polega na wytworzeniu z części gruczołu piersiowego znajdującego się w dolnych kwadrantach, a więc tam gdzie piersi jest za dużo, gdzie ona ciąży ku dołowi fragmentu tkankowego wielkości małego lub nawet średniej wielkości implantu i przesunięciu go ku górze, by po pierwsze odciążyć dół, zabrać tkanki z dołu, po drugie odtworzyć górę, uzupełnić tkanki w górnych kwadrantach piersi i po trzecie stworzyć podstawę (fundament) do zbudowania na nowo pięknej wyniosłości piersiowej. I dopiero na tak przygotowanej piersi wykonuje się właściwą plastykę piersi, najczęściej na szypule górno przyśrodkowej.

Należy podkreślić, że termin autoimplant jest użyty jedynie w celu ułatwienia wyobrażenia sobie na czym operacja polega, ale nie jest to w żadnym razie jakiekolwiek ciało obce, a specjalnie spreparowana część własnego gruczołu piersiowego, własnej piersi.

Jedynymi częściami piersi jakie resekuje się podczas operacji jest jedynie nadmiar skóry, w żadnym razie nie resekuje się gruczołu. Blizny powstałe po operacji najczęściej są bardzo korzystne i przebiegają wokół otoczki, pionowo w dół od otoczki do fałdu podpiersiowego i przy dużych plastykach (dużym opadaniu, z dużym nadmiarem skóry), również w fałdzie podpiersiowym. Należy jednak zaznaczyć, że ten korzystny, czy nawet bardzo korzystny wygląd blizn ma miejsce dopiero po okresie dojrzewania i przebudowy blizny, co najczęściej w przypadku tego typu operacji może trwać nawet do roku czasu od operacji.

➡ Redukcja piersi z użyciem autoimplantu z tkanek własnych

Jest to operacja adresowana do pacjentek, które nie akceptują wielkości własnych piersi, piersi są za duże i podobnie nie akceptują ich kształtu, piersi nie tylko są olbrzymie, ale również zwisają. Celem operacji jest wytworzenie mniejszych i estetycznie akceptowalnych wyniosłości piersiowych.

Operacja redukcji piersi z użyciem autoimplantu z tkanek własnych jest podobna do operacji plastyki piersi z użyciem autoimplantu z tkanek własnych, z tym zastrzeżeniem, że najpierw jest wytwarzany z części gruczołu płat tkankowy (autoimplant), by odciążyć dół piersi, odtworzyć górę i stworzyć odpowiednią podstawę pod budowanie nowej piersi, następnie resekujemy nadmiar piersi, by ją zmniejszyć i z pozostałego gruczołu, na fundamencie z autoimplantu odtwarzamy nową wyniosłość piersiową. Cięcia i powstałe w ich następstwie blizny są analogiczne do tych powstałych przy plastyce piersi.

Opracował: dr n. med. Marcin Nowak

 

Zastrzeżenie

Informacje podane na stronie mają charakter poglądowy i nie mają na celu wyczerpujące opisanie urazu ani procedury. Za każdym razem należy zasięgnąć opinii lekarza specjalisty.

CENA ZABIEGU
14 000 – 16 000 zł
345,32 PLN *
wysokość raty / miesięcznie

Telefon WYŁĄCZNIE dla
zabiegów prywatnych

+48 515 131 010

mkd-team-image
dr n. med. Marcin Nowak
Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej

Umów wizytę do ortopedy

* Informacja o RRSO

Reprezentatywny przykład w ramach kampanii promocyjnej od dnia 28.10.2019r.: kwota pożyczki 8500 zł; 60 rat miesięcznych w kwocie 199,99 każda; oprocentowanie stałe 9,99%; całkowita kwota do spłaty: 12059,99 zł; całkowity koszt pożyczki: 3559,99 (w tym: prowizja 971,64 zł; odsetki łącznie: 2588,35 zł); rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 15,84%. Udzielenie finansowania uzależnione jest od pozytywnego wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 11.12.2019 r. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna. Kwota i warunki pożyczki uzależnione są od Twojej indywidualnej zdolności i oceny historii kredytowej. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać ofertę.