Rejestracja : 81 740 84 20, 22

Gab. Stomatologii: 81 740 84 21

ul. Onyksowa 12

20-582 Lublin

PN - PT 8:00 - 20:00

Sob. 8:00 - 14:00

Podniesienie i zmniejszenie piersi

Oba zabiegi wykonujemy dla nadania piersiom prawidłowego i anatomicznego wyglądu. Zabiegi wymagają znieczulenia ogólnego i pozostania pod obserwacją przez 1-2 doby.

Podniesieniu piersi zawsze towarzyszy ich zminiejszenie mimo że nie usuwamy tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Zabieg polega na zmniejszeniu ilości skóry z zamknięciem piersi w mniejszej powłoce. Pierś po zabiegu jest twardsza, mniejsza, brodawka sutkowa jest na właściwym poziomie, brak opadania piersi. Zabieg pozostawia trwałe ślady w postaci blizn. Zależnie od metody, może być to blizna wokół otoczki, wokół otoczki i pionowo w dół, wokół otoczki, pionowo w dół i w fałdzie podsutkowym. Wybór metody zabiegu uzależniony jest od stanu piersi przed operacją. Czasem przy mocno opadających i zanikowych piersiach konieczne jest zastosowanie dodatkowo implantu by nadać piersi objętość. Po zabiegu należy przez 30 dni nosić elastyczny stanik i w dzień i w nocy. Do codziennych zajęć można z reguły wrócić po 14 dniach. Po podniesieniu piersi można karmić.

Zmniejszenie piersi polega na usunięciu tkanki tłuszczowej i gruczołowej oraz skóry. Technik wykonania zabiegu jest bardzo wiele, ale wszystkie pozostawiają  podobne ślady na skórze, jak podczas podniesienia piersi. Zabieg oczywiście jest większy i okres rekonwalescencji trochę dłuższy. Zwykle do pełnej formy dochodzi się po 3 tygadniach. Piersi krztałtują się do 3 miesięcy. Wymaga to noszenia elastycznego stanika, przez pierwsze 30 dni non stop, a póżniej, jak najczęściej. Po redukcji piersi zwykle nie można karmić.

Należy wiedzieć że zmiany wagi i kolejne ciąże mogą zredukować efekt estetyczny zabiegów.

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie usg lub mammografii.