Rejestracja : 81 740 84 20, 22

Gab. Stomatologii: 81 740 84 21

ul. Onyksowa 12

20-582 Lublin

PN - PT 8:00 - 20:00

Sob. 8:00 - 14:00

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha inaczej zwana dermolipectomią brzucha jest dużym zabiegiem wymagającym hospitalizacji i znieczulenia ogólnego. Zabieg trwa do 3 godzin. Czas pobytu po zabiegu to jeden do dwóch dni. Wymagane jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej przez 30 dni po zabiegu. Szwy zdejmowane są po około ok. 10-14 dniach. Wymagane jest ograniczenie ruchomości i powstrzymywanie się od pracy przez 7-14 dni.

Wskazaniem do zabiegu jest trwale rociągnięta skóra na brzuchu i mogący temu towarzyszyć rozstęp mięśni prostych. Zmiany takie występują u niektórych osób po ciąży lub masywnym odchudzaniu. Zwykle towarzyszą temy liczne rozstępy. Świadczą one o małej elastyczności skóry.

Zabieg polega na usunięciu skóry wraz z tkanką podskórną z okolicy pomiędzy pępkiem, a spojeniem łonowym. Dodatkowo możemy naprawić ścianę mięśniową brzucha. Cięcie przebiega nad spojeniem łonowym i poniżej obu kolców biodrowych, sięgając często aż na biodra. Pępek musi być wyizolowany ze skóry i ponownie wszyty pod koniec zabiegu w nowe miejsce. Płat skórny preparujemy aż do łuków żebrowych, ściągamy w dół, odcinamy nadmiar i wszywamy w dolny biegun rany. Skóra po zabiegu ma być napięta. Układa się ona i rozciąga w ciągu kilku tygodni.

Blizna po zabiegu jest długa, ale jej przebieg pozwala na ukrycie jej w bieliźnie. Wygląd blizny jest zależny od zdolności gojenia danej osoby. Czasami w przebiegu pooperacyjnym pod skórą brzucha gromadzi się chłonka, wymaga to punkcji. Zwykle po kilku tygodniach skóra się przyrasta i problem znika. Po zabiegu występuje umiarkowana bolesność, jest ona trochę większa u osób mających wykonaną plastykę mięśni.

Przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu jest palenie tytoniu. Nikotyna uszkadza mikrokrążenie w skórze co może doprowadzić do martwicy skóry.