ico rejestracja ogólna: 81 740 84 20, 22
stomatologiczna: 81 740 84 21, 508 148 749
ico ul. Onyksowa 12
20-582 Lublin
ico PN - PT 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Zabieg podniesienia piersi przeznaczony jest dla kobiet, które akceptują wielkość swojego biustu, ale nie są zadowolone z ich kształtu. Obniżenie i spłaszczenie piersi spowodowane jest najczęściej grawitacją, wiotkością tkanek lub brakiem ich sprężystości. Redukcja piersi jest z kolei adresowana do pacjentek, które nie akceptują zarówno kształtu, jak i wielkości biustu. Celem operacji jest zmniejszenie piersi i uniesienie ich.

Opis zabiegu

Operacja podniesienia biustu opiera się na wytworzeniu fragmentu tkankowego wielkości mniej więcej średniego implantu z części gruczołu piersiowego, znajdującego się w dolnych kwadratach. Tkankę tą przesuwa się ku górze tak, by uzupełnić braki w górnych kwadratach. Ponadto, pełni ona funkcję fundamentu do zbudowania pełnej piersi. Po spełnieniu wyżej wymienionych punktów lekarz przystępuje do właściwej plastyki piersi. Operacja redukcji biustu z użyciem autoimplantu z tkanek własnych jest bardzo podobna do operacji podniesienia biustu. Różni się tym, że najpierw wytwarzany jest płat tkankowy, potem dopiero następuje proces redukcji piersi. Gruczoł zostaje umiejscowiony na nowym fundamencie z autoimplantu. Ostatnim etapem jest plastyka piersi. Autoimplant z tkanek własnych stosuje się w celach zapobiegawczych przed ponownym wystąpieniem problemu.

Przygotowanie do zabiegu

Wszelkich informacji na temat przygotowania do zabiegu udziela lekarz podczas obowiązkowej wizyty kwalifikacyjnej.

Rekonwalescencja

Pełen okres rekonwalescencji wynosi około 3 miesiące. Przez pierwsze od 4 do 6 tygodni należy ograniczyć do minimum aktywność fizyczną i dźwiganie ciężkich przedmiotów. Zakazane jest korzystanie z sauny i opalanie się. Powrót do pracy następuje zwykle w drugim tygodniu od zabiegu.

Umów wizytę telefonicznie ico 515 131 010
Wojciech Chromiński
Czytaj więcej...