ico rejestracja ogólna: 81 740 84 20, 22
stomatologiczna: 81 740 84 21, 508 148 749
rezonans magnetyzny: 81 740 84 23, 797 002 484
ico ul. Onyksowa 12
20-582 Lublin
ico PN - PT 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Powiększanie biustu to jeden z najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Większość kobiet przywiązuje wielką wagę do wyglądu i rozmiaru piersi. Mały biust jest często przyczyną braku samoakceptacji i prowadzi do utraty pewności siebie. Zabieg powiększenia piersi może pomóc przezwyciężyć te problemy.

Opis zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Wymaga pobytu pacjentki pod kontrolą przez dwa dni. Polega na uzupełnieniu brakującej tkanki piersi implantem silikonowym. Linia cięcia operacyjnego przebiega najczęściej w fałdzie podsutkowym i ma długość 4 – 5 cm. Ta lokalizacja daje bardzo dobry i bezpieczny dostęp do przeprowadzenia zabiegu. Można też wykonać cięcie na granicy otoczki brodawki sutkowej, ale tutaj limituje nas wielkość otoczki. Przy zbyt małej , cięcie będzie za krótkie. Dojście spod pachy jest raczej mało popularne ze względu na trudności techniczne i ryzyko powikłań. Blizna która pozostaje jest z reguły mało widoczna.

Implant może być założony podmięśniowo, podgruczołowo lub podpowięziowo. Wybór lokalizacji jest zależny od stanu piersi przed zabiegiem i oczekiwanych efektów.

Implanty dzielimy na okrągłe i profilowane. Okrągłe są symetryczne mają podstawę okrągłą i są wycinkiem kuli. Profilowane mają kształt zbliżony do gruszki, owalną podstawę i asymetryczny profil. Wybór implantu zależy od stanu piersi i oczekiwanych efektów. Generalnie dla małych piersi implanty profilowane , dla większych mogą być okrągłe. Implant profilowany nadaje piersi bardziej anatomiczny kształt. Iplant okrągły daje lepsze wypełnienie górnychj kwadrantów. Implanty profilowane są z reguły droższe.

Przygotowanie do zabiegu

Wszelkich informacji na temat przygotowania do zabiegu udziela lekarz podczas obowiązkowej wizyty kwalifikacyjnej.

Rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi około 14 dni. W tym czasie należy spodziewać się dolegliwości bólowych związanych z zabiegiem i rozciąganiem się tkanek nad iplantem. Przez 30 dni należy non stop nosić elastyczny biustonosz i przez 14 dni opaskę elastyczną nad piersiami. Pomaga to w utrzymaniu prawidłowej lokalizacji implantów i działa przeciwbólowo. Po 30 dniach można podjąć wysiłek fizyczny. Ostateczny kształt piersi uzyskują po około 3 miesiącach.

Powiększenie piersi implantami silikonowymi nie zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwór piersi, nie uniemożliwia karmienia piersią.

Po powiększeniu piersi implantami mogą być trudności z wykonaniem mammografii. Badaniem podstawowym pozostaje USG piersi i MR w celu pogłębienia diagnostyki.

Umów wizytę telefonicznie ico 515 131 010
Solidarni z Ukrainą
Czytaj więcej...