Rejestracja : 81 740 84 20, 22

Gab. Stomatologii: 81 740 84 21

ul. Onyksowa 12

20-582 Lublin

PN - PT 8:00 - 20:00

Sob. 8:00 - 14:00

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się  przywracaniem prawidłowej funkcji żucia, odtwarzaniem brakujących zębów oraz poprawą kosmetyki (kształtu , koloru, położenia zęba).

Oferujemy szeroką gamę uzupełnień braków zębowych zarówno pojedynczych jak i całkowitych.

Wykonujemy:

Korony i mosty porcelanowe
Korona porcelanowa to uzupełnienie protetyczne stałe zastępujące koronę własnego zęba. Wskazania do jej wykonania to: uszkodzenie naturalnej korony rozległą próchnicą lub urazem, liczne wypełnienia, korekta barwy ,kształtu, położenia zęba. Rodzaje koron porcelanowych:

Na podbudowie metalowej stanowiącej wewnętrzną warstwę korony

Korona pełnoceramiczna-złożona z jednej warstwy bez użycia metalu, dzięki czemu posiada naturalną przezierność, ze względu na swe walory estetyczne szczególnie polecana w odcinku przednim.

Mosty porcelanowe. Wykonujemy w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Filarem dla mostu są zęby sąsiadujące z luką zębową, które trzeba oszlifować.

Licówki porcelanowe
Stosowane by skorygować kształt, przebarwienia(trudne do usunięcia metodą wybielania),uszkodzenia brzegu siecznego, nadżerki i wypełnienia na powierzchni wargowej, zamknąć diastemę. Licówka pokrywa powierzchnię wargową zęba, który zostaje poddany niewielkiej preparacji jedynie w obrębie szkliwa (ok 0,8 mm).

Wkłady koronowo-korzeniowe
Uzupełnienie protetyczne stałe wykonywane na korzeniach zębów po leczeniu kanałowym, których twarde tkanki korony zostały całkowicie lub prawie w całości zniszczone procesem próchnicowym.

Inlay-Onlay
Uzupełnienia stosowane w rozległych ubytkach zębów bocznych. Może zastępować standardowe wypełnienie stałe. Wykonywane jest w pracowni protetycznej i umożliwia dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba.

Protezy akrylowe-ruchome
Uzupełnienia wykonywane przy częściowych lub całkowitych brakach zębowych.

Protezy szkieletowe
Można je wykonać tylko w częściowych brakach uzębienia. Wykonane przede wszystkim z elementów metalowych(metalowe klamry szkielet) jak również z akrylu, w którym osadzone są sztuczne zęby. Aby poprawić kosmetykę można zastosować jako elementy retencyjne zasuwy ,zatrzaski i korony teleskopowe, wymaga to jednak wykonania koron na zęby sąsiadujące z protezą. W przeciwieństwie do osiadającej protezy akrylowej proteza szkieletowa nie osiada na błonie śluzowej, ma ograniczony zasięg płyty i lepiej utrzymuje się na podłożu.