ico rejestracja ogólna: 81 740 84 20, 22
stomatologiczna: 81 740 84 21, 508 148 749
rezonans magnetyzny: 81 740 84 23, 797 002 484
ico ul. Onyksowa 12
20-582 Lublin
ico PN - PT 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym nasiękowym i przewodowym, aby ograniczyć do minimum towarzyszący im ból. W zakresie chirurgii stomatologicznej wykonujemy następujące zabiegi:

Ekstrakcja zęba

Wykonujemy w wyjątkowych i ostatecznych wypadkach, gdy dalsze leczenie zęba jest niemożliwe.

Resekcja korzenia zęba

Zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia po wcześniejszym leczeniu endodontycznym zęba i usunięciu zmian otaczających wierzchołek zęba.

Hemisekcja

Zabieg wykonywany w zębach wielokorzeniowych, gdy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia endodontycznego jednego z korzeni lub przy jednym z nich są zmiany zapalne nie poddające się leczeniu zachowawczemu. Polega na usunięciu połowy zęba wraz z jednym z korzeni, pozostała część zęba zostaje odbudowana protetycznie.

Odsłanianie zębów zatrzymanych celem ściągnięcia ich do łuku zębowego

Korekta przyczepu wędzidełka

Zabieg wykonywany w obrębie tkanek miękkich stosowany w profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia.

Plastyka wyrostka zębodołowego

Jest przygotowaniem do protezowania, polega na korzystnym ukształtowaniu podłoża kostnego i błony śluzowej, co umożliwia wykonanie dobrych funkcjonalnie protez.

Plastyka połączenia ustno-zatokowego

Niekiedy po usunięciu zęba, zwłaszcza trzonowców górnych, dochodzi do powstania patologicznego połączenia jamy ustnej z zatoką szczękową. Taka sytuacja wymaga odpowiedniego zaopatrzenia celem uniknięcia powikłań ze strony zatoki szczękowej.

Wycięcie zmiany z badaniem histopatologicznym

Zmiana zlokalizowana na błonie śluzowej jamy ustnej lub na wargach niekiedy wymaga usunięcia i diagnostyki patomorfologicznej. Zmianę wycinamy wtedy na ostro za pomocą skalpela, a preparat wysyłamy do badania. Wynik otrzymujemy po ok. 3 tygodniach. Wynik zawsze jest konsultowany z lekarzem prowadzącym.

Odbudowa ubytku po usunięciu zęba

W niektórych przypadkach niezbędna jest odbudowa utraconej kości po ekstrakcji zęba, przede wszystkim przy planowanym leczeniu implantoprotetycznym. W zabiegach można wykorzystywać kość własną pacjenta, materiały kościozastępcze, błony zaporowe.

Umów wizytę telefonicznie ico 81 740 84 21 ico 508 148 749
Lekarze specjaliści
  • Dr n. med. Agata Chromińska- Senderowska
    spec. chirurgii stomatologicznej
  • Lek. dent. Anna Obel-Bolibok
    spec. stomatologii dziecięcej
Solidarni z Ukrainą
Czytaj więcej...