ico rejestracja ogólna: 81 740 84 20, 22
stomatologiczna: 81 740 84 21, 508 148 749
rezonans magnetyzny: 81 740 84 23, 797 002 484
ico ul. Onyksowa 12
20-582 Lublin
ico PN - PT 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się  przywracaniem prawidłowej funkcji żucia, odtwarzaniem brakujących zębów oraz poprawą kosmetyki (kształtu, koloru, położenia zęba).

Oferujemy szeroką gamę uzupełnień braków zębowych zarówno pojedynczych jak i całkowitych.

Korony i mosty porcelanowe

Korona porcelanowa to uzupełnienie protetyczne stałe zastępujące koronę własnego zęba. Wskazania do jej wykonania to: uszkodzenie naturalnej korony rozległą próchnicą lub urazem, liczne wypełnienia, korekta barwy, kształtu, położenia zęba. Rodzaje koron porcelanowych:

  • na podbudowie metalowej stanowiącej wewnętrzną warstwę korony,
  • korona pełnoceramiczna – złożona z jednej warstwy bez użycia metalu, dzięki czemu posiada naturalną przezierność, ze względu na swe walory estetyczne szczególnie polecana w odcinku przednim.

Mosty porcelanowe wykonujemy w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Filarem dla mostu są zęby sąsiadujące z luką zębową, które trzeba oszlifować.

Licówki porcelanowe

Stosowane by skorygować kształt, przebarwienia (trudne do usunięcia metodą wybielania), uszkodzenia brzegu siecznego, nadżerki i wypełnienia na powierzchni wargowej, zamknąć diastemę. Licówka pokrywa powierzchnię wargową zęba, który zostaje poddany niewielkiej preparacji jedynie w obrębie szkliwa (ok 0,8 mm).

Wkłady koronowo-korzeniowe

Uzupełnienie protetyczne stałe wykonywane na korzeniach zębów po leczeniu kanałowym, których twarde tkanki korony zostały całkowicie lub prawie w całości zniszczone procesem próchnicowym.

Inlay-Onlay

Uzupełnienia stosowane w rozległych ubytkach zębów bocznych. Może zastępować standardowe wypełnienie stałe. Wykonywane jest w pracowni protetycznej i umożliwia dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba.

Protezy akrylowe-ruchome

Uzupełnienia wykonywane przy częściowych lub całkowitych brakach zębowych.

Protezy szkieletowe

Można je wykonać tylko w częściowych brakach uzębienia. Wykonane przede wszystkim z elementów metalowych (metalowe klamry, szkielet) jak również z akrylu, w którym osadzone są sztuczne zęby. Aby poprawić kosmetykę można zastosować jako elementy retencyjne zasuwy ,zatrzaski i korony teleskopowe. Wymaga to jednak wykonania koron na zęby sąsiadujące z protezą. W przeciwieństwie do osiadającej protezy akrylowej, proteza szkieletowa nie osiada na błonie śluzowej, ma ograniczony zasięg płyty i lepiej utrzymuje się na podłożu.

Umów wizytę telefonicznie ico 81 740 84 21 ico 508 148 749
Lekarze specjaliści
  • lek. dent. Karolina Wilczyńska
    spec. protetyki stomatologicznej
Solidarni z Ukrainą
Czytaj więcej...